Poliüretan Dünyasına Hoşgeldiniz.       KATALOG İÇİN TIKLAYINIZ...

 

 

 

          1995 yılından itibaren, poliüretan elastomer malzemesi konusunda hizmet veren Artıpol Poliüretan & Kauçuk İmalat İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, 2001 yılından itibaren birçok sanayi sektöründe yoğun olarak kullanılan poliüretan malzemeler ve bunların metal ile birlikte uygulamaları konusunda üretime başlamıştır.

        Endüstriyel sektörde üstün fiziksel özelliklerinden dolayı çok geniş amaçlı olarak kullanılan ağır sanayi poliüretanlarının mamul ve yarı mamul olarak üretimini yapan firmamız AR-GE çalışmalarını ve yatırımlarını yaparak tüm sanayi sektörlerine hizmet vermektedir.

 

Üretim Konularımız;

         Tekstil, Kağıt, Plastik Ambalaj, Baskı ve Matbaa Sektörleri için komple

silindir üretimi ve kaplaması,

         Maden ve Toprak Sanayi için aşınma parçaları ve elekler,

         Forklift ve Transpalet Teker Kaplamaları ve bu konuda metalli üretim,

         Aşınan boru, dirsek ve kazanların astar kaplamaları,

         Conta, plaka ve kalıp yayları,

         Vibrasyon elemanları,

         Metalli ve metalsiz özel imalatlardır.

         İzmir 1. Sanayi Sitesinde, 800 m’ lik kapalı alanda üretim yapan firmamız, sıcak döküm, soğuk döküm, talaşlı imalat ve kalıp hazırlama işlemlerini kendi bünyesinde gerçekleştirmektedir.

         Genç ve uzman kadrosuyla, konusunda birçok başarıya imza atmış olan firmamızın en önemli ilkesi ürün kalitesi ve müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmaktır.

 

 

 

         Yüksek mekanik ve kimyasal özellikleri ile tüm üretim sektörlerinde aranan bir materyal halini alan poliüretan elastomerlerinin kullanımı son on yılda yüksek bir ivme ile artmıştır. Üstün özellikleri ile üretimin verimliliğini arttıran diisosiyanat ve polyol zincirlerinden meydana gelen poliüretan elastomerinin her geçen gün kullanımının artması ile kimyasal özellikleri de gelişmiştir ve Ar-Ge çalışmaları neticesinde günümüzde kullandığımız yüksek performans poliüretanları HPPU High Performance Polyurethanes geliştirmiştir.

 

        Başlıca Özellikleri:

 

  Asit, baz, solvent, yağlar ve ozana karşı mükemmel direnç

  Sürtünmeye ve yüksek basınçlara karşı dayanıklılık

  Yırtılma, kopma, aşınmaya ve gerilmeye yüksek direnç

  Mükemmel elektrik yalıtkanlığı

  Darbelere ve çarpmalara karşı yüksek performans

         Baskı altında kalıcı deformasyon göstermeyen özelliğidir.